KOLUMBIJA

Attēlā: ievērojamas un skaistas vietas San Agustín pilsētas apkārtnē.

San Agustín (Kolumbija, 2017.gads)

Šī ir maza pilsēta kalnos vienā no slavenākajiem Kolumbijas kafijas reģioniem, kur vēl pietam atrodas San Agustín arheoloģiskais parks, kas piesaista ne mazus tūristu no visas pasaules. Pēc šī vienreizējā arheoloģiskā parka apmeklējuma nolēmu pajautāt vietējiem, vai ir pazīstams kāds kakao koku plantācijas īpašnieks, kurš man ļautu apskatīt savu īpašumu, nedaudz pastāstītu par Kolumbijā un visā Dienvidamerikā tik svarīgo kafijas kultūru.

Pastaigājoties pa nelielo San Agustín pilsētas centru, ieraugu veikalu, kas ne tikai pārdod kakao graudus, bet arī tos iepērk. Jautāju šeit, jo kafijas pupiņu iepircējiem ir jāpazīst vietējie plantāciju īpašnieki un līdz ar to kādu varētu ieteikt. Veikala kasieris brīnumainā kārtā īsti nezin ko atbildēt un rezultātā vēlreiz jautāju blakus esošajā saimniecības preču veikalā. Pēkšņi atsaucās viens no veikala klientiem (Yefferson) – viņa ģimenei piederot kakao koku plantācijas. Sarunājam, ka rīt būsim klāt viņa mājas, kur atrodas arī ģimenes īpašumā esošais skatu laukums un atpūtas vieta Mirador de Chenguilo.

Tas atrodas vien pāris kilometru attālumā no pilsētas, nogriežoties no galvenās šosejas un turpinot pa zemes ceļu, kas vijas cauri burvīgam tropu mežam. Pirmā vieta, kuru man parādīja Yefferson bija tieši skatu laukums, no kura redzama dziļā Magdalenas ieleja un pat ūdenskritums. Skats ir vienreizējs un to vēl neaizmirstamāku padarīja arī viņa māsas (Yina) un mammas kompānija. Pēc sarunas pie gardas kafijas tases, dodamies apskatīt kakao koku plantācijas. Yefferson gluži kā profesionāls gids izstāstīja visu par šādā plantācijā veicamo ikdienas darbu un tā īpatnībām, kā arī vaļsirdīgi runāja par šāda veida plantāciju nākotni ņemot vērā valsts politiku, starptautisko tirgu un arī klimata pārmaiņas. Kad viņš man piedāvāja iestādīt pašai savu kakao koku, nevarēju vien nopriecāties par šādu ģeniālu ideju. Nobeigumā vēl uzzināju visu par pitayas audzēšanu un nogaršoju šo augli pirmo reizi mūžā, tā kā ģimene nesen uzsākusi arī tā audzēšanu un pārdošanu. Vienojamies par tīri simbolisku samaksu par vairāku stundu ekskursiju, kuru nekad dzīvē neaizmirsīšu.

Vēl joprojām sekoju līdzi ģimenes biznesa attīstībai: Mirador Chenguilo šobrīd ne tikai rīko visa veida pasākumus, bet arī piedāvā apmeklētājiem nopeldēties baseinā, pusdienot vai vakariņot, izbaudot skaisto skatu. Kā jau rakstīju, ceļš uz San Agustín nav no tiem vieglākajiem, tomēr šīs ģimenes dēļ – tās viesmīlības, labestības un draudzības dēļ – noteikti to veiktu vēlreiz, lai kopā ar viņiem skatu laukumā izbaudītu viņu kafijas tasi. Paldies Jums un līdz nākošajai kafijas tasei kopā! Gracias y hasta la próxima taza de vuestro delicioso café!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

Up ↑

%d bloggers like this: